W dniu 09.11.2018 r. odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych. Dzieci wystąpiły z inscenizacją pt. "Owoce i warzywa to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" promującą zdrowe odżywianie. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Była to wspaniała okazja do integracji rodziców, dzieci i wychowawców. W nagrodę dla dzieci za piękne występy rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Aktualności
,, Owoce i warzywa to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"
30.11.20195
Spotkanie Szkolnych Kół Caritas
30.11.2019Nasze Szkolne Koło Caritas wzięło udział w konkursie diecezjalnym ,,Dzieło Miłosierdzia Caritas" na 100-lecie odzyskania Niepodległości. Patronat nad konkursem objął Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W środę 21 listopada odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Dyplom i nagrody w imieniu naszego Koła odebrała przewodnicząca Gabriela Markowska. W spotkaniu wzięli udział wolontariusze z naszej szkoły: Gabriela Ziobro, Gabriela Markowska, Gabriela Korczyńska i Kinga Lodarska wraz z opiekunem i Księdzem Proboszczem. Sala wykładowa Instytutu była wypełniona przedstawicielami Caritasu z całej diecezji. By uczcić 100-lecie Niepodległości, nasze Koło zaangażowało się w akcję ,,Wyślij kartkę- Bohaterom". W ten sposób oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Konkurs "Literatura i dzieci"
30.11.2019Miło jest nam poinformować o sukcesie naszego przedszkolaka Kacpra Warchoła, który w eliminacjach rejonowych konkursu "Literatura i dzieci" zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym uzyskał nominacje do etapu wojewódzkiego. Reszta naszych reprezentantów równie pięknie wystąpiła - wśród wyróżnionych znalazły się - Natalia Bosek i Izabela Bosek. W dniu 11 grudnia w Rzeszowie odbyły się przesłuchania finałowe. Nasz Przedszkolak Kacper Warchoł otrzymał wyróżnienie !!!!!
1Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Andrzejki 2018
30.11.201920 listopada 2018r. tj. wtorek dla uczniów z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.( tekst Wikipedia)
1Wszyscy bardzo dobrze się bawili i z uśmiechem na twarzy wracali do domów.
Sukces naszej uczennicy - Konkurs plastyczny
30.11.20197 listopada 2018 r odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pod hasłem „Trzeźwość jako dar Ojczyzny na 100 lecie odzyskania jej niepodległości”, zorganizowanym przez strzyżowską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Pomimo trudnego tematu, uczennica klasy VI Karolina Midura zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
3Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
Konkurs "Literatura i dzieci"
24.11.201814 listopada 2018 r. w Domu Kultury ,, Sokół''
w Strzyżowie odbyły się Eliminacje Gminne Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci "Niezwykłe opowieści''Nominacje do dalszego etapu uzyskało kilkoro dzieci z naszej szkoły i przedszkola (recytacja) :
W kategorii recytacja nominację do dalszego etapu otrzymali :
- Kacper Warchoł z przedszkola
- Izabela Bosek z klasy II
- Natalia Bosek z klasy V
W kategorii piosenki nominację do dalszego etapu otrzymali :
- Kinga Angielska klasa VI (solo)
- Julia Gasińska, Nadia Czaja, Patrycja Tęczar, Milena Hart (zespół)
Nagrodę za prace plastyczną otrzymała:
- Karolina Midura klasa VI
Za udział w konkursie plastycznym dyplomy otrzymali :
Klasa I :
Maja Wilusz Julia Witalec
Szymon Majka Zuzanna Kuś
Krystian Wilk Alicja Łojek
Dominik Prajsner Katarzyna Angielska
Radosław Łyko Dawid Mikuszewski
Klasa II :
Martyna Kij Dawid Przybysz
Julia Oliwa Hubert Basamania
Gabriela Gorczyca Izabela Bosek
Klasa IV :
Milena Hart
Klasa V :
Natalia Bosek
4Gratulacje !
Bicie rekordu śpiewania hymnu narodowego
10.11.2018W ramach akcji zorganizowanej przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską pod hasłem „9 listopada zaśpiewam hymn w szkole " nasza społeczność szkolna o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewała 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego"
Zawody - tenis stołowy
24.11.2018W dniu 22 listopada w szkole w Żarnowej odbyły się gminne drużynowe zawody w tenisie stołowym. Nasi uczniowie w składzie :Kamil Czaja, Szymon Piątek, Norbert Koczela, Wojciech Gzik zdobyli I miejsce i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych które odbędą się w Szkole Podstawowej w Gogołowie.
Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.
Uroczysta Akademia i Koncert Pieśni Patriotycznych
13.11.2018Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę to dla naszego narodu, czas radości i dumy. By uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole miała miejsce Uroczysta Akademia i Koncert Pieśni Patriotycznych. Repertuar: Przedszkolaczki "Płynie Wisła", Klasa I i II „Pierwsza Kadrowa", Klasa IV „Pałacyk Michała", klasa VI „Mury", klasa VII „Białe róże", klasa VIII „ Piechota", klasa III gimnazjum „ Kocham Cię Polsko". Pieśni patriotyczne zajmują szczególne miejsce w historii naszego narodu. Od wieków towarzyszyły Polakom w decydujących momentach dziejowych. Uczyły miłości do Ojczyzny, zagrzewały do boju, budziły optymizm i nadzieję. Zawsze były obecne na kartach historii jako symbol siły narodu i głębokiej wiary. W czasie pokoju przypominały o bohaterskich czynach rodaków. Każda z wykonywanych pieśni opatrzona była krótkim opisem dziejów Polski.
22Koncert dostarczył słuchaczom wielu wzruszeń, był także hołdem złożonym tym, którzy oddali swoje życie za to, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce
Narodowe Święto Niepodległości - Strzyżów 2018
13.11.2018Delegacja szkoły wraz ze Sztandarem 11 listopada 2018 roku wzieła udział w powiatowo - gminnych Obchodach Święta Odzyskania Niepodległości.
Pasowanie na ucznia
27.10.2018Uczniowie klasy pierwszej mają za sobą drugi najważniejszy dzień w szkolnych murach. Najpierw były przeżycia na rozpoczęcie roku szkolnego, a w ubiegłą środę - podniosła chwila pasowania na ucznia. Ślubowanie odbyło się w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów szkoły podstawowej oraz tych, którzy najmocniej ściskają kciuki za powodzenie - rodziców i bliskich.
20
Niebo na wyciągnięcie ręki!
24.10.2018W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Planetobus dotarł do Strzyżowa. Dzięki zaproszeniu CNK nasi uczniowe w dniu 23 pażdziernika 2018 r. mogli doświadczyć, jak na półokrągłym „suficie” funkcjonuje kosmos.
Europejski Dzień Przywracania Akcji serca
16.10.2018Co roku u ok. 400 tys. mieszkańców Starego Kontynentu stwierdza się zatrzymanie akcji serca. Ogólnoeuropejska akcja, organizowana m.in. z udziałem posłów do Parlamentu Europejskiego, ma zwiększyć wiedzę o tym, jak pomóc w momencie zawału serca.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
20Jak przekonują organizatorzy akcji, podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2-3 krotny wzrost przeżywalności. Niestety obecnie tylko w trakcie co piątego pozaszpitalnego nagłego zatrzymania krążenia podejmowana jest resuscytacja.
Dzień Edukacji Narodowej
16.10.2018We wtorek, tj. 16 października po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tego tytułu odbył się apel poświęcony wszystkim nauczycielom. Należy uświadomić sobie jak ważną rolę ten zawód odgrywa w naszym społeczeństwie oraz jaki jest jego rodowód.
Pojęcie „nauczyciel” od zawsze łączone było z osobą, która nauczała. Na przestrzeni wieków zmieniały się nazwy tych, którzy pełnili funkcje edukacyjne: „starszyzna rodowa”, kapłani, magowie, guwernerzy, po współczesnych nauczycieli zatrudnionych w różnych instytucjach oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych. Zawód nauczycielski należy do najstarszych zawodów na świecie, gdyż nauczanie i wychowanie towarzyszy człowiekowi już od czasów pierwotnych wspólnot. Pierwszy w dziejach świata nauczyciel rozpoczął swoją pracę około 2200 lat p.n.e.
Antoine de Saint-Exupery w swojej książce "Twierdza" daje następujące wskazówki. Jakże są one aktualne dla wszystkich wychowawców i nauczycieli: Wasz obowiązek nie polega na tym, żeby w dzieciach zabijać człowieka, ani żeby go zamieniać w mrówkę, której przyjdzie żyć w mrowisku. Nieważne jest w moich oczach czy człowiek będzie mniej, czy więcej posiadał. Ważne jest czy będzie mniej, czy więcej człowiekiem.
18Dyrektor szkoły Jolanta Kulpińska podziękowała wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi oraz wręczyła nagrody. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem Sabiny Bosek przygotowali program artystyczny złożony z dwóch części: poważnej i humorystycznej. Gdy wszyscy zaproszeni goście zajęli miejsca, młodzi artyści słowami poetów podziękowali nauczycielom za poświęcenie i trud wkładany w edukację i wychowanie. Uczniowie wzbogacili też występ muzycznie, pięknie śpiewając. Potem rozpoczęła się część „na wesoło” pokazująca w sposób humorystyczny funkcjonowanie szkoły.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
07.10.2018Czytanie pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dzieci. Pobudza ich wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Jest to też świetny sposób na przyjemne i pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Dlatego należy robić wszystko, by zaszczepić pasję do czytania najmłodszemu pokoleniu.
Jedną z takich możliwości był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września. Uczniowie z klasy pierwszej i drugiej, ich wychowawczynie Elżbieta Saneckai Bożena Kruczek oraz rodzice wzięli udział w tej pięknej i wartościowej akcji. Przygotowywali się do niej przez cały miesiąc. Nie odbyło się to dokładnie w sobotę, ale w środę 3 października. Zachęceni zostaliśmy konkursem edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych dzieci klas I-III. Młodzi czytelnicy codziennie w klasie z wielkim zainteresowaniem słuchali przygód zajęczycy Zuzi, lisa Lucka, jeża Jerzyka, sowy Zosi, bobra Borysa i rysia Rysia. Natomiast w domu rodzice czytali im książkę Janiny Porazińskiej „Przygody Czarnego Noska”. Uwieńczeniem był w/w dzień wypełniony pięknym czytaniem dzieci, opowiadaniem o przygodach głównych bohaterów, rozwiązywaniem różnorodnych zadań i dobrą zabawą. Pani Róża Muniak przeczytała niezwykłą historię „Pana Maluśkiewicza i wieloryba”, którą napisał wielki mistrz literatury dziecięcej Julian Tuwim. Na zakończenie dzieci z klasy I narysowały dalszy ciąg przygód Gangu Słodzików, a uczniowie z klasy II stworzyli piękne komiksy inspirowane poznaną opowieścią.12Nie kończymy czytania na tej akcji. Będziemy dalej systematycznie czytać w klasach, pani Róża raz w miesiącu będzie przedstawiać naszym uczniom wybrane fragmenty z literatury dziecięcej, a rodzice zapewne będą czytać swoim dzieciom w domu.
Gminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych
06.10.2018W dniu 05.10.2018r. odbyły się zawody gminne w indywidualnych biegach przełajowych, w zawodach tych uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
W kategorii młodszej uczennica Zofia Dziadosz zdobyła I miejsce, i zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, które odbędą się 10.10.2018r.
Chłopcy klasy 5-6 zdobyli drużynowo III miejsce, również uczniowie klasy 7,8 oraz 3 gimnazjum zdobyli III miejsce.
Gratulace!
Wizyta policjanta
02.10.2018W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas młodszych na zajęciach poznają podstawowe przepisy o ruchu drogowym.
W ramach edukacji w tym kierunku 28 października zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcjonariusza policji z Komedy Policji w Strzyżowie pana mł. asp. Rafała Matłosza , który spotkał się z uczniami klas I-V szkoły podstawowej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Głównym zagadnieniem tegorocznego spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa na wypadek różnych zdarzeń losowych a w szczególności atakom terroryzmu.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
1Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Wycieczka na film - Dywizjon 303
28.09.2018Ten tydzień uczniowie klas VI – VIII i III gim. zakończyli wycieczą do Multikina w Rzeszowie na najnowszy film "Dywizjon 303 - historia prawdziwa"
Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303", która została napisana w ostatnich tygodniach bitwy o Anglię w 1940 roku. Opowiada prawdziwą historię polskich pilotów walczących z Niemcami w lotniczej bitwie nad Anglią. Zdobyli oni sławę dzięki swojej niezwykłej odwadze i skuteczności w walce z przeważającymi siłami wroga.
Film dokumentalny o udziale Polaków w bitwie o Anglię możecie zobaczyć tutaj.
O dokonaniach naszych lotników nad Afryką dowiecie się tutaj.
Uczniowie z zapartym tchem obejrzeli historię lotników początkowo niedocenianych i wyśmiewanych, którzy stają się legendą.
Dyskoteka szkolna
25.09.2018We wtorek w naszejszkole odbyła się dyskoteka dla wszystkich chętnych uczniów z klas VII, VIII i III gim. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:00 i trwała do 20:00. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny. Nad bezpieczeństwem naszych szkolnych tancerzy czuwali: p. Maria Urgalska, p. Róża Muniak, p. Marta Draga, p. Marcin Białek. Uczniowie sami zadbali o repertuar muzyczny, każdy z uczestników mógł przynieść swoje ulubione utwory. Nasi uczniowie potrzebowali chwili, by poddać się tanecznym pląsom. Dość szybko jednak do tańczących dołączali kolejni uczniowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane konkursy: taniec w parach , pociąg czy belgijka . Choć frekwencja na dyskotece nie była stuprocentowa to i tak można powiedzieć, że impreza udała się. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy
Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce
21.09.2018W dniach 20 -21.09.2018 r. odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:
Adrian Grochowski zdobył II miejsce w rzucie piłeczką palantową
Weronika Dąbrowiecka zdobyła III miejsce w biegu na 600 m
Szymon Piątek zdobył III miejsce w biegu na 100 m
Adrian Grochowski zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich.
Gratulacje !!!
Archiwum Aktualności