Mamy dzisiaj Walentynki,
Święto chłopca i dziewczynki.
W dniu Świętego Walentego,
Przedszkolaki ślą buziaki .
Mamy dzisiaj Walentynki,
Święto chłopca i dziewczynki.
W dniu Świętego Walentego,
Przedszkolaki ślą buziaki .
Zapraszamy do udziału młodzieży w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).
Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.
Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.
Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.
Organizatorami konkursu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.
Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie szkoły:
http://lo2przemysl.edu.pl/a,140,konkurs-literacki-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas
Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl
Z poważaniem główny koordynator V edycji Podkarpackiego konkursu literackiego ,,Są gdzieś okna, które płoną cały czas,,
Krzysztof Gudzelak
Dzień Babci i Dziadka to święto niezwykłe, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dlatego uczniowie klasy III z tej okazji przygotowali dla nich przepiękne laurki.
Już za chwilę bardzo ważne święta. Dzień Babci i Dziadka!
To święta, które na dobre zadomowiły się w naszym kraju. Celebrujemy je w rodzinnym gronie. W tym dniu nasze babcie i nasi dziadkowie mają się czuć bardzo wyjątkowo. Ich święto ma stałą datę. Co roku wypada w tych samych dniach. W 2022 roku Dzień Babci przypadnie w piątek 21 stycznia. Jego historia sięga lat 60. ubiegłego wieku. Natomiast Dzień Dziadka przypada w sobotę, 22 stycznia. Został on oficjalnie wpisany do kalendarza w 1981 roku.W tych dniach dziadkowie powinni zostać obdarowani przez swoje wnuki prezentami. Ale najważniejsza jest pamięć i przygotowana własnoręcznie laurka z życzeniami. W naszej szkole uczniowie zawsze pamiętają o tych świętach i jak co roku przygotowują dla swoich dziadków prezenty w postaci laurek. W świetlicy szkolnej uczniowie klas I-III wykonali oprócz laurek przepiękne dyplomy, którymi nagrodzą swoich dziadków za wspólne, mile spędzone chwile. Wszystkim Babciom i Dziadziom życzymy zdrowia, radości i szczęścia! Oby takich świątecznych dni było jak najwięcej w ich życiu!
Niech ten świąteczny czas będzie dla Wszystkich wyjątkowy, magiczny, pełen miłości i rodzinnego ciepła życzy dyrekcja, pracownicy oraz przedszkolaki.
17 grudnia 2021 r. odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez klasę III pod okiem wychowawczyni Pani Marii Szychlińskiej. Młodzi artyści pięknie pokazali cud narodzenia Pana Jezusa w góralskim wydaniu. Wydarzenie to uświetniło i umiliło okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i radosnego świętowania. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły życzymy błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego 2022 Roku.
Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "Razem na święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem inicjatywy jest zachęcanie dzieci do niesienia pomocy innym, a także budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Dzieci z pomocą pań przygotowały pierniczki, samodzielnie je udekorowały oraz rozdały członkom swoich rodzin i znajomym.
Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie profilaktycznym, ogłoszonym przez strzyżowską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Strzyżowie, pod hasłem „Trzeźwość to odpowiedzialność za przyszłość własną, rodziny, Ojczyzny”. Nadia Czaja z klasy VII zdobyła I nagrodę, powtarzając swoje osiągnięcie sprzed roku. Wyróżniona została również praca Julii Kołtun-Ślebody (klasa IV). Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
Miło nam poinformować, iż uczennica kl. VII naszej szkoły Nadia Czaja zdobyła I miejsce w kategorii uczniów klas VII - VIII w "Jesiennym Konkursie Fotograficznym" organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Strzyżowie. Na zwycięskich zdjęciach Nadii pokazane zostało piękno i kolory polskiej jesieni z naszych okolic. W dniu dzisiejszym tj. 14.12.2021 r. w trakcie kolejnej sesji IX Kadencji MRM w Strzyżowie uczennica odebrała dyplom i nagrodę. Nadia pełni również funkcję Radnej MRM w Strzyżowie. Wraz ze swoją koleżanką Mileną Hart, również radną MRM otrzymały z okazji Świąt Bożego Narodzenia nagrody od Pana Burmistrza Strzyżowa za swoją pracę w w/w organizacji. Bardzo się z tego cieszymy i życzymy obydwu dziewczynkom dalszych sukcesów w pracy na rzecz MRM w Strzyżowie i wygrania jeszcze wielu konkursów.
W tym roku 13 grudnia przypada okrągła 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, który miał na celu zdławienie ruchu „Solidarności”. Pamiętać też trzeba o wydarzeniach wcześniejszych, z grudnia 1970 r., kiedy to w Gdańsku i innych miastach władze komunistyczne krwawo stłumiły robotnicze protesty. Dziesięć lat później w Gdańsku rodzi się „Solidarność”, ale już w grudniu 1981 r. władze komunistyczne wprowadzają stan wojenny. Jest on wymierzony w tę pierwszą w bloku sowieckim niezależną organizację. Przywódcy „Solidarności” zostają zamknięci w więzieniach lub obozach internowania. Protesty, które wówczas wybuchają w wielu miastach kraju również zostają krwawo stłumione.
IPN zachęca do włączenia się w akcję „Zapal Światło Wolności”. Znakiem pamięci o ofiarach brutalnej polityki władz PRL będą świece, które rozbłysną w oknach szkół, uczelni, urzędów i instytucji publicznych, a także domów i mieszkań w poniedziałek, 13 grudnia o symbolicznej godzinie 19:30.
W dniu 08.12.2021 r. naszą szkołę odwiedziła starszy sierżant Pani Agnieszka Przebięda z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. W pierwszej części pani Agnieszka spotkała się z uczniami klas I- IV i przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na drodze. Następnie spotkała się z klasami V VII, VIII i wręczyła nagrodę i dyplom za zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Strzyżowie pt.,, Bezpieczne wakacje”. Wyróżnienie to otrzymała uczennica klasy VII – Nadia Czaja. Na spotkaniu ze starszymi uczniami poruszone zostały tematy nieodpowiednich zachowań i uzależnień wśród młodzieży oraz problem cyberprzemocy.
To akcja, w ramach której przeprowadzany jest próbny egzamin ósmoklasisty dla uczniów klas ósmych w całym kraju. W tym roku egzamin ten odbył się w dniach 6-8.12.2021. 9 uczniów klasy ósmej z naszej szkoły pisało egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Podejście do tej próby miało na celu oswojenie się uczniów z formułą egzaminu i przeprowadzenie próby generalnej przed egzaminem państwowym.
"ŚWIĘTY MIKOŁAJU
NA CIEBIE CZEKAMY,
PRZEZ OKNO ZMARZNIĘTE
CIĄGLE WYGLĄDAMY..."
W dniu 6 grudnia wszystkich uczniów naszej szkoły i dzieci z przedszkola odwiedził długo wyczekiwany Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą: Aniołem, Diablicą i dwoma skrzatami. Młodsze dzieci przygotowały dla Mikołaja niespodzianki: piosenki, wiersze, tańce. Wszyscy zostali obdarowani prezentami, słodyczami, a niektórym "najgrzeczniejszym" trafiła się i rózga. W tym dniu było bardzo wesoło i radośnie.
Dziękujemy Święty Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy ponownie za rok!!!
W dniu 16 listopada przedszkolaki wybrały się do kina na bajkę pt. ,,Rodzinka rządzi.” Następnie udały się do Galerii Miejskiej w Strzyżowie, gdzie mogły podziwiać wystawę fotografii „Jesienne barwy Szwajcarii”. Po wystawie grupa młodsza miała okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, natomiast starsza grupa udała się do Muzeum Samorządowego Ziemi Strzyżowskiej, w którym obejrzała eksponaty z różnych dziedzin. Po miło spędzonym dniu, dzieci wróciły do przedszkola w świetnych humorach.
Koło Caritas w naszej szkole zostało założone w październiku 2005 roku. Obecnie skupia uczniów z klasy siódmej i ósmej. Asystentem kościelnym jest ks. Marian Raźnikiewicz, opiekunem - pani Elżbieta Wolff, przewodniczącą - uczennica Milena Hart.
Szkolne Koło Caritas (SKC) jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas diecezjalną. Podstawowym celem SKC jest praktyczna realizacja przykazania miłości bliźniego w odniesieniu do każdego człowieka. Wolontariat jest czymś więcej niż filantropia i humanitaryzm, to nie tylko litość, ale umiejętność dostrzegania Chrystusa w drugiej osobie. Wynika z miłości do Boga, a nie jedynie ze spontanicznej wrażliwości na potrzeby bliźnich. Członkowie naszego koła biorą udział we wszystkich kwestach prowadzonych w szkole i na terenie parafii. W ramach współpracy z Towarzystwem Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Rzeszowie, angażują się w coroczną zbiórkę dla ubogich i bezdomnych. Przygotowują i dostarczają paczki żywnościowe dla potrzebujących rodzin i osób samotnych. SKC od początku działalności włączyło się do akcji "ADOPCJA SERCA", obejmując opieką dzieci z Kamerunu. Dzięki tej pomocy juz kolejne dziecko może uczęszczać do szkoły w dalekiej Afryce.
Uczniom, którzy zaangażowali się w pracę SKC dziękujemy i życzymy wytrwałości. Wszyscy pamiętajmy, że: "Dobrze widzi się tylko sercem".
Na lekcjach techniki uczniowie klasy IV wykonali pacynkę Panią lub Pana STOP. Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego papieru, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych. Wcześniej odbyły się zajęcia lekcyjne, na których uczniowie poznali znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Tę wiedzę wykorzystali, tworząc pracę techniczną Pan/Pani STOP trzyma wybrane przez uczniów znaki drogowe, które samodzielnie wykonali na karteczkach. W ten sposób doskonalili swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zapamiętując ich kształty i kolory. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w wykonanie Pana lub Pani STOP
Powered by aSc EduPage