• Wiosenne spotkanie Szkolnych Kół Caritas.

31.05.2023

Wolontariusze i opiekunowie naszego Koła Caritas uczestniczyli w szkoleniowym i formacyjnym spotkaniu zorganizowanym przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Uczestnicy, zgromadzeni w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym w Rzeszowie, zostali powitani przez ks. Piotra Potyrałę, następnie odśpiewano hymn Caritas. W kolejnej części spotkania wystąpił ks. dr Witold Burda postulator procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów z Markowej, który wygłosił wykład: "Rodzina Ulmów - wzór wiary, miłości i ofiary". Tragiczne losy Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci zamordowanych przez Niemców, wywołały wielkie poruszenie wśród słuchaczy. Po dyskusji, przedstawieniu kalendarium oraz propozycji działań dla SKC, zjazd zakończono Koronką do Bożego Miłosierdzia.

• Dzień Rodziny w Przedszkolu

30.05.2023

26 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Rodziny. To dzień niezwykły, pełen radości, miłości i wzruszeń. Dzieci pięknie się zaprezentowały recytując wiersze, tańcząc oraz śpiewając piosenki. Na zakończenie spotkania wręczyły rodzicom drobne upominki. Dziękujemy małym aktorom za występy, a Rodzicom za przybycie.

• #MOVEWeek (Tydzień Ruchu)

22.05.2023

MOVE Week (Tydzień Ruchu) to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, której celem jest zwiększenie liczby aktywnych fizycznie ludzi na całym świecie.

22 maja startuje dwunasta już edycja tego wydarzenia, w którym nasza placówka weźmie aktywny udział! Ostatnie dni maja upłyną nam pod hasłem Planu Aktywnych Przerw, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Będzie dużo ruchu i jeszcze więcej zabawy. Więcej szczegółów wkrótce!

#NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy

• Zawody w trójboju

11.05.2023

W dniu 11 maja w Strzyżowie odbyły się gminne zawody sportowe w trójboju. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III-IV. Drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce a drużyna chłopców IV. Gratulacje!!!

• Zawody w czwórboju LA

09.05.2023

W dniu 9 maja odbyły się zawody sportowe w czwórboju LA. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV-VI dziewczęta i chłopcy. Rywalizowali na obiekcie sportowym we Frysztaku . Dziewczynki zdobyły V miejsce a chłopcy wywalczyli II miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Projekt " Zdrowe dzieci".

09.05.2023

Nasze przedszkole brało udział w projekcie realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia pt. „Zdrowe dzieci”, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli oraz personelu przedszkola. W ramach projektu zrealizowane zostały warsztaty dla dzieci w przedszkolu oraz szkolenia dla dorosłych – rodziców i nauczycieli promujące zdrową dietę i aktywność fizyczną jako podstawę codziennego stylu życia. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z piętrami piramidy żywienia oraz sposobami aktywnego spędzania czasu, a także miały możliwość stworzenia pysznej i zdrowej sałatki „Master Chefa”. Ponadto w naszym przyprzedszkolnym ogrodzie powstał „ogródek warzywny”, dzięki któremu dzieci będą miały okazję uczestniczyć w pracach ogrodowych, obserwować, pielęgnować i kosztować zdrową i ekologiczną żywność.

• Młodzi ogrodnicy w akcji

09.05.2023

Zachęceni sukcesami w hodowli gloksynii, uczniowie klasy drugiej zasadzili w listopadzie, tym razem ze szczepek, kwiaty pelargonii. Z niecierpliwością czekali na to, czy rośliny ukorzenią się, a potem rozwiną się i zakwitną. Długa, bo sześciomiesięczna troskliwa pielęgnacja sprawiła, że na klasowych oknach pojawiły się już w marcu piękne kolorowe kwiaty. Pod koniec kwietnia dzieci podarowały je mamom wraz z  laurkami. Teraz wielobarwne dorodne pelargonie zdobią przydomowe rabatki czy okna. Dziewczynki i chłopcy już zastanawiają się, jakie rośliny posadzą w klasie trzeciej.

• Wycieczka Przedszkolaków

08.05.2023

W dniu 27 kwietnia obie grupy przedszkolne spędziły wspaniałe przedpołudnie, oglądając film animowany w Domu Kultury "SOKÓŁ" w Strzyżowie pt. "Wróżka Zębuszka" oraz bawiąc się w Sali Zabaw "Coco-Loco". Wycieczka była dla dzieci czasem relaksu i świetnej zabawy, a także okazją do wspólnej integracji.