• Konkurs pożarniczy

22.03.2024

W dniu 22 marca 2024 r. w remizie OSP w Strzyżowie odbyły się eliminacje gminne OTWP " Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę w konkursie reprezentował Szymon Moskwa, który otrzymał cenną nagrodę z rąk zastępcy Burmistrza Strzyżowa Pana Pawła Midury. Gratulacje dla Szymona !!!

• Pierwszy dzień wiosny przedszkolaków

22.03.2024

"MARZANNO, MARZANNO!
            TY ZIMOWA PANNO!
            ZIMĘ DZIŚ ŻEGNAMY,
            A WIOSNĘ WOŁAMY

WIOSNO, WIOSNO, WIOSNO PRZYBYWAJ!!!"

Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 21 marca czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny utarł się zwyczaj topienia marzanny. Nasze przedszkole także żegnało zimę i witało wiosnę. Wyruszyliśmy więc wesołą gromadą, na przodzie szła oczywiście MARZANNA – ZIMOWA PANNA. Zebrane wokół słomianej panny dzieci krzyczały  donośnymi głosami  „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy Marzanna odpłynęła daleko... Wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza!

11.03.2024

W piątek 8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia dedykowana wszystkim Paniom i Dziewczynkom.  Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV i V, którzy z wielkim zaangażowaniem uświetnili ten wyjątkowy dzień.

• Wycieczka Przedszkolaków

06.03.2024

21 lutego dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Strzyżowie. Podczas wycieczki przedszkolaki przede wszystkim zapoznały się z zasadami kulturalnego zachowania w bibliotece i wypożyczania książek, z pracą bibliotekarza oraz rozbudziły swoje zainteresowania czytelnicze. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Słowa podziękowania kierujemy do pracowników biblioteki, którzy zadbali o ciekawe zajęcia biblioteczne, wprowadzające dzieci w piękny świat książek i bajek. Punktem kulminacyjnym wycieczki była również  wizyta w sali zabaw Coco Loco w Strzyżowie. Był to czas nie tylko na rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej przedszkolaków, ale także okazja do doskonałej zabawy i rozładowania dziecięcej energii.