• Pasowanie na Przedszkolaka

26.10.2023

24 października w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla każdego dziecka. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci złożyły przysięgę. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomik pasowania oraz słodki upominek.

• Pasowanie na czytelnika biblioteki

24.10.2023

23 października 2023 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uczniowie wysłuchali fragmentu lektury M. Kownackiej " Plastusiowy Pamiętnik". Główny bohater lektury przekazał dzieciom, że czytanie jest dobrą rozrywką, nie pozwala się nudzić i dlatego stanowi ciekawą alternatywę dla gier komputerowych.

Pierwszoklasiści ślubowali:

" My, uczniowie klasy pierwszej uroczyście przyrzekamy,

że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy."

Po ślubowaniu nadszedł moment pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor naszej szkoły Jolanta Kulpińska. Na upamiętnienie tej uroczystości uczniowie otrzymali dyplom i odznakę pasowania na czytelnika, które przygotowała nasza Pani bibliotekarka Róża Muniak, a także wypożyczyli pierwsze książki i zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece szkolnej.    Uroczystość pasowania zakończyła się słodko i radośnie.

• Dzień inny niż zwykle

24.10.2023

Dzień 20.10.2023 r. w naszej szkole wyglądał inaczej niż zwykle. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować się w strojach ulubionych przez siebie postaci. Wśród wybranych dominowali bohaterowie literatury, filmów i kreskówek. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i bawili się wyśmienicie.

18.10.2023

W poniedziałek 16 października uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ, przygotowanej przez uczniów klasy VI. W swoim humorystycznym programie szóstoklasiści ukazali blaski i cienie codzienności szkolnej. W ciekawej - śpiewanej formie, przedstawili pracę nauczycieli, dziękując im za nauczanie, wychowanie, wrażliwość na potrzeby młodych ludzi. Słowo do uczestników akademii skierowała również pani Dyrektor, składając wszystkim serdeczne życzenia i uroczyście wręczając wyróżnionym nauczycielom nagrody.

• "ZAELEKTRYZOWANI - poczuj chemię do fizyki"

12.10.2023

W dniu 05.10.2023 r. w naszej szkole przedszkolaki oraz uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji chemii oraz fizyki. W trakcie zajęć nasi wychowankowie mieli okazję zobaczyć i wziąć udział w różnych eksperymentach tj. : zabawy z magnesem neodymowym, zabawy z ciekłym azotem, zabawy z helem czy też zabawy z wodorem. Pokazy oraz przeprowadzone eksperymenty przyniosły uczniom wiele radości i śmiechu, zwłaszcza zabawy z helem czy też jazda na nietypowym rowerze. Przy każdym doświadczeniu prowadzący zwracał szczególną uwagę na bezpieczeństwo – Nie róbcie tego w domu!

10.10.2023

Swięto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką święta jest Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała dla dzieci i dlatego ten dzień jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników.  Nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką.

W naszej szkole jak co roku ten dzień obchodziliśmy z wielkim zaangażowaniem. Najmłodsi czytelnicy odwiedzili bibliotekę. Starsza grupa przedszkolna wysłuchała  bajkę " Kotek Maurycy", zapoznała się z poradami Liska Exlibriska i miała możliwość pooglądania różnych bajek. Dzieciom najbardziej podobały się bajki o zwierzątkach. Klasa II również wysłuchała porad liska z książki Izabeli Jędraszek pt. " Moje ulubione rymowanki" oraz dowiedziała się co to są: karta czytelnika i karta książki. Natomiast starsi uczniowie wraz z nauczycielami przeznaczyli po 15 minut w trakcie każdej lekcji na piękne, głośne czytanie.

W tym dniu wszyscy promowali czytelnictwo,  ćwiczyli oraz doskonalili umiejętność płynnego czytania.

• #SprzątamyDlaPolski

10.10.2023

W dniu 04 pażdziernika nasza szkoła i przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów zielonych w Wysokiej Strzyżowskiej. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Była to pouczająca i praktyczna lekcja przyrody, uświadamiająca, że warto dbać o swoje środowisko oraz czystość najbliższego otoczenia.

• Gminne zawody w biegach przełajowych

03.10.2023

W dniu 3 pażdziernika w Strzyżowie odbyły się gminne zawody indywidualno - drużynowe biegi przełajowe.

Nasi uczniowie licznie uczestniczyli w tych zawodach, wszystkim udało się ukończyć bieg. Trójka uczniów zakwalifikowała się do zawodów powiatowych :

Magdalena Basamania

Krystian Wilk

Izabela Bosek.

Wszystkim uczestnikom  gratulujemy !!!.