• Dzień Ziemi w Przedszkolu

25.04.2024

W ramach przedszkolnego konkursu "JESTEM EKO" ♻️zadaniem dzieci było przygotowanie i zaprezentowanie strojów lub zabawek ekologicznych, wykonanych z odzyskanych odpadów wtórnych. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Komisja konkursowa doceniła wszystkie prace przyznając każdemu dziecku I miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Zwycięzcom dziękujemy za udział i gratulujemy 🏆

25.04.2024

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły sie w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi, której grozi zagłada ze strony człowieka.

Ziemia woła do nas wszystkich: "Ludzie zmieńcie się! Ja wam daję życie, a wy mnie zniszczenie i śmierć. Dźwigam umarłe drzewa, rzeki, które nie chcą płynąć, kwiaty, które straciły sens życia, wyschłe trawy, martwe zwierzęta. Dźwigam całą chorą przyrodę. Ludzie pomóżcie mi, pomóżcie sobie!"

Na to wołanie odpowiedzieli nasi uczniowie, którzy tego dnia do szkoły przyszli ubrani na zielono, a wychowankowie z klas V i VI zaprezentowali scenkę pt. "Królewna Śmieszka i Ekoludki", która w sposób humorystyczny uczy, jak chronić przyrodę i dbać o otaczające nas środowisko naturalne.

• Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!

15.04.2024

Tym pozdrowieniem przekazujemy sobie nawzajem i całemu światu prawdę o zbawieniu. W radosnym czasie wielkanocnym częściej otwieramy swoje serca na potrzeby innych, towarzysząc osobom potrzebującym modlitwą i ofiarą. Dzięki tym, którzy przynajmniej raz lub dwa razy w roku potrafią dzielić się z innymi, w naszej parafii przekazano podarunki świąteczne kilku rodzinom i osobom samotnym. Tradycyjnie po raz kolejny zaangażowali się w to dzieło uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas, przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz druhowie z OSP.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziekujemy!

• Konkurs "Mistrz mowy polskiej"

07.04.2024

W naszej szkole zorganizowany został konkurs o tytuł ,,Mistrza Mowy Polskiej”. Jego celem było promowanie poprawnej polszczyzny, zwrócenie uwagi na bogactwo języka ojczystego oraz rozwijanie polonistycznych zainteresowań uczniów. Uczestnicy szkolnego konkursu mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu znajomości polskich przysłów czy też frazeologizmów. Musieli zmierzyć się również z polską ortografią i składnią, poprawić błędy językowe.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas IV-V:

I miejsce – Magdalena Basamania z kl. V

II miejsce – Adrian Cyrulik z kl. IV

III miejsce – Wiktoria Wilusz z kl.V

W kategorii klas VI-VII:

I miejsce – Radosław Łyko z kl. VI

II miejsce – Izabela Bosek z kl. VII

III miejsce – Hubert Basamania z kl. VII

Serdecznie gratulujemy!

03.04.2024

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spectrum nasza szkoła i przedszkole również włączyły się w tą akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w dzień wolny od zajęć, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia.