• Piknik rodzinny

20.06.2023

W minioną niedzielę, przy naszej szkole, odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem: "Aktywnie z rodziną czas spędzamy, nałogom się nie damy" dofinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023. Honorowy Patronat nad piknikiem objął Burmistrz Strzyżowa Pan Waldemar Góra, który wraz ze swoim zastępcą - Panem Pawłem Midurą przybył na otwarcie w/w imprezy. Pogoda, goście oraz humory dopisywały przez cały czas trwania imprezy. Każdy znalazł jakąś atrakcję dla siebie, a było ich sporo: dmuchańce, prelekcja pani policjantki, konkursy, zabawy z Bibliomisiem, przejazd Strzyżowską Kolejką Kołową, pokazy strażackie, bańki mydlane i wiele innych. Zaangażowani w organizację pikniku rodzice stanęli na wysokości zadania - za co bardzo dziękujemy.

Dziękujemy także sponsorom: Gminie Strzyżów, Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie, Bankowi Spółdzielczemu w Strzyżowie, firmie ASPROD Sp. z o. o., Muzeum Samorządowemu Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka w Strzyżowie, Cukierniczej Spółdzielni "Roksana", firmie Triton S. C., Sali Zabaw "Coco-Loco", kręgielni Bowling Cegielnia, Zakładowi Masarsko - Wędliniarskiemu Czesława Fiołka, Piekarni Tradycyjnej Kamili Franczak, zakładowi Kabanospol Sp. Z o. o., Bogusławie Witalec, Tomaszowi Wiśniewskiemu właścicielowi Hurt - Detal art. Spożywczo- Przemysłowe, Sklepowi Groszek, Domowi Kultury „Sokół” w Strzyżowie, Agroturystyce „Black Bird”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, aby powspominać to wydarzenie.

• Podróże kształcą najlepiej

20.06.2023

W piątek 16 czerwca, my uczniowie klas I – III, wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną. Najpierw pojechaliśmy do Bóbrki, gdziez wielkim zainteresowaniem zwiedzaliśmy wyjątkowe Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Poznaliśmy tam wybitną postać naszego regionu, Ignacego Łukasiewicza, znanego na całym świecie wynalazcę, przedsiębiorcęi farmaceutę. Potem braliśmy udział w ciekawych warsztatach „Jak wynaleziono lampę naftową? Historia oświetlenia”. Zrobiliśmy własnoręcznie oryginalne lampy naftowe, które teraz zdobią nasze biurka. W drugiej części podróży bawiliśmy się w Krośnie w Parku Rozrywki Dla Dzieci. Nie przeszkadzało nam pochmurne niebo i czasami pojawiająca się mżawka. Sprawdziliśmy naszą sprawność w parku linowym, na tyrolkach i gokartach na pedały. Dużo radości było w klatce zabaw, a trochę niepewności w labiryncie. Wielką atrakcją okazały się kule i łódki wodne. Już nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy.

• Projekt "BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA"

19.06.2023

14 czerwca rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA . Warsztaty inauguracyjne w naszym przedszkolu, przeprowadził Pan Łukasz Dębski – Prezes Fundacji „Burza Mózgów”- autor książeczki „Wierszownik z podróży dookoła świata”, który przeczytał dzieciom jedną z 10 książeczek z kuferka. Nasz gość na podstawie książeczki pt. „ Gruffalo” przeprowadził warsztaty typograficzne. Następnie przedszkolaki realizowały kartę pracy do wysłuchanego tekstu. Kampania Biblioteka Przedszkolaka wpisuje się w misję Fundacji, czyli działania na rzecz rozwoju i promocji czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

• Memoriał im. Jacka Boho

13.06.2023

Ponad 600 uczniów z gmin powiatu strzyżowskiego uczestniczyło w biegach przełajowych I Memoriału imienia Jacka Boho, wielkiego orędownika sportu szkolnego. Zawody rozegrano 7 czerwca we Frysztaku.  Zawodnicy rywalizowali  indywidualnie i drużynowo  w biegach przełajowych na dystansach od 150 do 600 metrów. Każdy z uczestników memoriału otrzymywał pamiątkowy medal. Trójkę najlepszych zawodników w każdej z kategorii biegowej nagradzano pucharami.  Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów.  Najlepszy wynik w swojej kategorii  uzyskał Kamil Wilk z klasy 8 który zajął II miejsce. Puchar dla najmłodszego uczestnika memoriału trafił do  Małgosi Krypel z klasy 1.

Organizatorzy zadbali, by memoriał był też miejscem integracji młodych ludzi. Stąd część piknikowa z kiełbaskami z rusztu czy też artystycznym malowaniem twarzy.

• Dzień Sportu

09.06.2023

W dniu 6 czerwca cała szkoła świętowała szkolny Dzień Sportu. W klasach 1-8 zorganizowaliśmy dla dzieci mnóstwo atrakcji min.  przeciąganie liny, konkurs skoku w dal, biegi na różnych dystansach,  turniej piłki nożnej. Uczennice zaprezentowały swoje zdolności wokalne i układ taneczny. Całość uwięczyło współne grilowanie kiełbaski.  Jak widać na zdjęciach uśmiech często gościł na twarzach dzieci.

02.06.2023

Radośnie Święto Dziecka spędziły obie grupy przedszkolne oraz klasy I - II. Wspólne zabawy przy muzyce na boisku szkolnym dostarczyły im wiele radości. Dzieci przeniosły się w barwny świat baniek mydlanych i w kreatywny sposób wyrażały swoje emocje malując na folii. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci gofrów.

• Wycieczka do Sandomierza

01.06.2023

We czwartek 1 czerwca udaliśmy się na wycieczkę szkolną do Sandomierza. Nasi uczniowie zwiedzili Dom Jana Długosza, Podziemną Trasę Turystyczą, Bramę Opatowską oraz podziwiali Sandomierz z perspektywy Wisły - rejs statkiem. Wszyscy fantastycznie spędziliśmy czas i dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy.

• Akademia z okazji Dnia Mamy

01.06.2023

W dniu 27.05.2023 r. w Domu Ludowym odbyła się akademia z okazji Dnia Matki organizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej, na którą zostały zaproszone przede wszystkim mamy, kobiety oraz wszyscy chętni oraz zainteresowani z całej społeczności. Podczas uroczystości pięknie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej interpretując wiersze, śpiewając piosenki oraz wykonując grupowo  układ taneczny. Na koniec imprezy rozdano wszystkim przybyłym mamom róże, przygotowane przez członkinie KGW, które umiliły i dopełniły przeżywane święto.