• Spotkanie opłatkowo - noworoczne

30.01.2024

25 stycznia 2024 r. w Domu Ludowym w Wysokiej Strzyżowskiej odbyło się spotkanie opłatkowo- noworoczne, które przygotowane zostało przez nasz Zespół Szkół i Koło Gospodyń Wiejskich. Ta wyjątkowa uroczystość licznie zgromadziła na wspólnym świętowaniu naszą lokalną społeczność. Na początku głos zabrała dyrektor placówki Pani Jolanta Kulpińska witając wszystkich serdecznie, zapraszając na występ uczniów i pracowników szkoły oraz życząc wspaniałych wrażeń artystycznych. Warto nadmienić, iż w tym wyjątkowym dniu byli z nami Burmistrz Strzyżowa - Pan Waldemar Góra i Zastępca Burmistrza - Pan Paweł Midura. Panowie złożyli wszystkim zebranym najlepsze życzenia oraz przekazali słodycze dla młodych artystów i członkiń z KGW. Na widowni zasiadła również sołtys wsi – Pani Katarzyna Ziobro oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Wysoka Strzyżowska Dolna – Pan Józef Baran. W pierwszej części występu artystycznego uczniowie pokazali piękne przedstawienie bożonarodzeniowe „ Błękitny prezent” z ważnym przesłaniem mówiącym o tym, że czasami wystarczy tylko odrobina miłości, by pocieszyć drugiego człowieka lub rozkruszyć zatwardziałe serce. Spektakl był wzbogacony polskimi kolędami i pastorałkami.

Natomiast w drugiej części o wspaniałe doznania muzyczne, wiele wzruszeń i podziwu zadbali wokaliści naszej szkoły prezentując różnorodne świąteczne piosenki w koncercie przygotowanym specjalnie na ten niezwykły wieczór pod okiem Pani dyrektor i Pani Moniki Modliszewskiej. Konferansjerkę w przepięknym stylu poprowadziła Pani Bożena Kruczek. Wielkim aplauzem został nagrodzony taniec w wykonaniu grupy tanecznej dziewcząt z klasy VI i VII, trenowanej przez Panią Martę Dragę. Nad wystrojem i dekoracją czuwała Pani Barbara Stelmach. Na koniec spotkania Pani Ewa Pilch – przewodnicząca KGW podziękowała wszystkim zebranym za przybycie, a przede wszystkim wyraziła wdzięczność zaangażowanym w to szczególne przedsięwzięcie. Kulminacją wieczoru było delektowanie się słodkościami przygotowanymi przez panie z Koła oraz wspólne kolędowanie i biesiadowanie przy stołach.

• Jak miło i bezpiecznie spędzić ferie zimowe?

26.01.2024

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii zimowych w naszej szkole odbyło się spotkanie ze starszym sierżantem Panią Agnieszka Przebiędą z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Policjantka przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się na drodze, uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie również odświeżyli wiedzę na temat zagrożeń z jakimi mogą zetknąć się korzystając z Internetu. Podczas wizyty Pani Agnieszka wręczyła nagrodę Julii Tyburskiej za udział w konkursie plastycznym pt. "Bezpieczne wakacje". Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.